3. ZADANIA

PROCES I SALA SĄDOWA


Każdy człowiek ma prawo do uczciwego procesu. Waszym zadaniem w tym projekcie będzie dowieść winy bohatera opowiadania lub doprowadzić do jego uniewinnienia.

Waszymi zadaniami będzie:
1. Zebranie dowodów rzeczowych popełnionych zbrodni
2. Sporządzenie portretów pamięciowych sprawców.
3. Spisanie aktu oskarżenia przeciwko sprawcy.
4. Przeprowadzenie wizji lokalnej na miejscu zbrodni.
5. Znalezienie okoliczności łagodzących.
6. Wydanie wyroku.




Działać będziecie w następujących zespołach:

Grupa I "śledczy" - waszym zadaniem będzie przeprowadzenie dochodzenia w sprawie popełnionych zbrodni. Bądźcie dokładni i dociekliwi. Nie pozwólcie, aby cokolwiek umknęło waszym oczom. Zbierzcie wszystkie dowody. Wynikiem waszej pracy będą zdjęcia z miejsca zbrodni i odnalezione dowody rzeczowe. Efektem waszej pracy mogą być namacalne dowody rzeczowe, które odtworzycie w oparciu o posiadane informacje oraz zdjęcia, które zgromadzicie w formie elektronicznej i przedstawicie w trakcie procesu. 
Odznaki detektywów otrzymują:
1. detektyw Marcin Migal
2. detektyw Michał Nosiadek
3. detektyw Jakub Pawlas - KOMENDANT
4. detektyw Maciej Sulewski
5. detektyw Daniel Tomiło


Grupa II "rysownicy" - bez waszej pracy nie obędzie się żadne dochodzenie. Musicie stworzyć portrety pamięciowe wszystkich osób, które odegrały jakąkolwiek rolę w przestępstwie: ofiar i zbrodniarzy. Oczywiście, wskazane byłyby także plany miejsca zbrodni. Możecie wykorzystać dowolne techniki. Wynikiem waszej pracy powinny być obrazy w formacie A3.
Funkcję rysownika na komendzie pełnią:
1. aspirant Sara Akar
2. aspirant Zuzia Gębala
3. aspirant Ania Kubecka
4. aspirant Wiktoria Matyga
5.aspirant Klaudia Paszek - SZEF RYSOWNIKÓW
6. aspirant Patrycja Ziarkiewicz


Grupa III "prokuratorzy" - wasze zadanie będzie wymagało dużej dokładności, gdyż bez waszej pracy sąd nie wyda wyroku skazującego. Sporządźcie akt oskarżenia, w którym spiszecie wszystkie przewinienia sprawcy. Efektem waszej pracy będzie plik w programie edycyjnym (np. word). Pamiętajcie o formalnym języku, posługujcie się terminologią prawniczą oraz sformatujcie swój tekst zgodnie z wymogami formy. Niech wasz akt oskarżenia będzie jak najbardziej profesjonalny. Nie powinien być on dłuższy niz dwie strony tekstu formatu A4, pisany czcionką Calibri o rozmiarze 12, szerokość marginesu 2,5 cm.
Togi prokuratorskie przywdzieją:
1. prokurator Katarzyna Koleczko - ZWIERZCHNIK GRUPY PROKURATORÓW.
2. prokurator Aleksandra Korus
3. prokurator Przemysław Majchrzak
4. prokurator Monika Syrek
5. prokurator Hanna Urbańska


Grupa IV "dokumentaliści" - efektem waszej pracy ma być film bądź komiks, który zilustruje wszystkie te okropne wydarzenia, które miały miejsce. Skupcie się tylko na tych wydarzeniach, które były kluczowe dla sprawy, nie twórzcie całego filmu. Filmiki, które stworzycie nie powinny przekraczać 2 minut każda. Można zastosować formę mieszaną - niektóre ze scenek możecie zilustrować za pomocą filmu a inne za pomocą komiksu. 
Agentami CSI zostają:
1. śledczy Adam Bomba - SZEF WYDZIAŁU
2. śledczy Wiktor Gawłowicz.
3. śledczy Weronika Łazicka.
4. śledczy Jakub Mańka.
5. śledczy Dawid Piechociński.
6. śledczy Aleksandra Wieczorek.


Grupa V "adwokaci" - każdy, nawet najgorszy zbrodniarz ma prawo do obrony i to będzie wasze zadanie. Przedstawcie swojego klienta przez pryzmat jego ojca, Edgar'a Allan'a Poe. Opowiedzcie o wydarzeniach, które mogły mieć wpływ na waszego klienta i w konsekwencji doprowadzić do tak okrutnej zbrodni. Efektem waszej pracy będzie prezentacja multimedialna o długości 10 slajdów. 
Swoje usługi adwokackie świadczą:
1. mecenas Natalia Horęzga
2. mecenas Jakub Kaczmarczyk
3. mecenas Kamil Konkol
4. mecenas Wojciech Konik
5. mecenas Karolina Kosteczko - SZEF ADWOKATÓW.
6. mecenas Larisa Królewicz 


Na realizację swoich zadań macie 6 tygodni. 
Proces rusza 28 stycznia 2013r.







0 komentarze:

Prześlij komentarz